למה לאמן את הגוף?

May 16, 2021

הגוף שלנו. למה לנו להתאמן? למה צריך לאמץ את הגוף בכלל?

אני לא מדבר מבחינה בריאותית. אין ערובה לבריאות. יכול להיות שתעשנו, תשתו אלכוהול, תאכלו לא בריא ועדיין תחיו עד גיל מופלג ותמותו בשיבה טובה. לא חסרים מקרים כאלה. וגם ההפך, תשמרו על הבריאות בצורה הטובה ביותר, תעשו ספורט ויגלו אצלכם מחלה חשוכת מרפא. כל הסיפורים והמקרים קיימים.

כן, יש סטטיסטיקה, שאומרת, שאם תעשו א ' ב' ג', הסיכוי שלכם לחיות בצורה יותר בריאה, יעלה. ספורט ואימונים נכללים בקטגוריה הזאת.

גם אני לא מדבר מבחינה נפשית. אני מכיר אנשים שלא התאמנו מימיהם, בשום דבר, והם האנשים הכי רגועים וחייכנים שאני מכיר. ולעומת זאת, אני מכיר די הרבה, אנשים שמתאמנים בצורה קבועה, ומצב הרוח שלהם , קרוב להגדרה של דכאון במילון.

שוב, יש סטטיסטיקה, שאומרת, שאימונים וספורט, יכולים להשפיע על מצב הרוח לטובה.

אני רוצה להאיר נקודת מבט אחרת. נקודת מבט פחות תועלתנית. זאת אומרת, לא להתאמן כדי להשיג משהו או שיפור באיזה תחום (כמו בריאות או נפש).

זו זכות גדולה לקבל גוף אנושי. מימי קדם, חכמים ממני, הכירו בחשיבות של גוף האדם. הבודהיסטים, אשר מאמינים בגלגולי נשמות, אומרים שהסיכוי להיוולד בגוף אנושי, הוא כמו הסיכוי שצב ,שנמצא בנקודה כלשהי על קרקעית האוקיינוס העצום, יעלה לעבר פני המים, ויכניס את ראשו בתוך חישוק שצף לו איפושהו.(היו להם דימויים מעניינים...). זאת אומרת, זה הרבה הרבה יותר קלוש מהסיכוי לזכייה בלוטו.

אנחנו יודעים, כשהגוף שלנו מתאמץ וזז, הוא מתפתח. כאשר הוא לא עושה כלום, הוא מתנוון. זאת אומרת, התכונה הבסיסית של הגוף היא התפתחות תוך כדי תנועה ומאמץ.

גם רבי נחמן מברסלב, חרט על תורתו שני עקרונות, שהם : אחד, לצחוק.(מומלץ!) והשני, לרקוד. הריקוד נחשב לדבר מקודש, לא רק לברסלבים, אלא באין ספור תורות רוחניות.

החיים המודרניים, שמאופיינים בישיבה ממושכת , וכמה שיותר נוחות ( לא הולכים, נוסעים ברכב. לא מגדלים אוכל, קונים בסופר. וכו') הם בניגוד מוחלט לטבע של הגוף.

נדמה שכמה שיותר נוח, עושה טוב לגוף. אך בעצם ההפך הוא הנכון. הרצון בנוחות תמידית, מגיע מתוך המיינד, שזוהי אחת התכונות שלו, הישארות במרחב הנוחות. וכמו שאנחנו יודעים, אין התפתחות במרחב הנוחות.

איננו רוצים להיות עבדים למיינד שלנו, ששואף להישאר כל הזמן במקום נוח. אנחנו רוצים להיות משוחררים, עם גוף משוחרר שנמצא בהתפתחות מתמדת. והדרך לזה, היא דרך אימונים ותנועה.

כמובן גם פה, שמדרון חלקלק, ואפשר להגיע לקיצון השני, של סגפנות. גם לשם אנחנו לא רוצים להגיע. זה פשוט קיצון שני, שדומה בדיוק לחיי נוחות מוגזמת.

אנו רוצים להיות באיזון. חיים מאוזנים של נוחות ומאמץ, ויציאה יומית מאזור הנוחות, לעבר התפתחות.

כל סוג אימון ותנועה הוא טוב. יוגה היא אחת הדרכים החכמות לאמן את הגוף ולהתפתח.  זוהי דרך שמשלבת מאמץ גופני ומנטלי. שילוב של עבודה פיזית וריכוז. וכמובן, גמישות, כוח ונשימה.

מוזמנים להתפתח איתנו דרך שעורי יוגה מאתגרים בזום דרך הלינק הבא:

https://chat.whatsapp.com/H1DRKbzeue6Bx5GFSvyL4G

או לחקור את המיינד בשעורי המדיטציה:

https://rb.gy/l2dez0

פרטי יצירת קשר

אריק גרינברג
050-736-9888
arikleongrinberg@gmail.com


    רוצים לשמוע עוד?

    הירשמו לניוזלייטר