מדיטציה ומרווח

May 16, 2021

מדיטציה וספייס/מרווח

אחד מחברי הסנגהה(קבוצת תרגול) שלי,  מתרגל די חדש בעולם המדיטציה, סיפר לי שהוא כבר התחיל לשים לב לשינויים בהתנהגות שלו מאז שהחל לתרגל מדיטציה/מיינדפולנס .הוא נתן לי דוגמא שהבוס שלו העיר לו איזו הערה בטלפון, הוא רצה מייד להגיב לו בחזרה, אך הוא עצר , וניסח בזהירות בראשו את מה שרצה להגיד, בצורה מדויקת ובהירה יותר.

⁦✳️⁩

זוהי תופעה נפוצה. נוצר מרווח בין ארועים ותגובות. התגובות כבר הופכות פחות אוטומטיות. אנחנו לא פועלים מייד דרך האגו וההתניות שלנו ואיך שאנחנו חושבים שהעולם אמור להתנהל, אלא אנו יכולים לעצור לרגע ,להתבונן ןלהתנהג ולהגיב לפי הדרך היותר נכונה ומועילה, ולא בהכרח מה שבא לנו לעשות באוטומט.

✳️⁩

אנחנו יכולים להבין את ההשלכות לטווח ארוך של מעשינו ומילותינו, ולעשות דברים יותר נכון. לשנות הרגלים והתנהגויות שהוטבעו לנו  בד.נ.א.

⁦✳️⁩

 אנחנו לא עבדים להרגלים שלנו, אלא חופשיים לעשות מה שנכון בכל רגע נתון. אנו מפסיקים לפעול  על טייס אוטומטי. מורגש שחרור.

⁦✳️⁩

נוצר מרווח בין המודעות/תודעה/מתבונן לבין האגו ( עצמי) והגוף. לאמיתו של דבר אנו יותר ומעל נפש/גוף שלנו. אנחנו יכוליםלהתבונן מהצד ולהחליט ממקום של חכמה משוחררת מה הגוף/נפש ( אני בעצם)  צריך לעשות.

⁦✳️⁩

הגוף/נפש שלנו עבר בחיים חינוך, תרבות, התניה חברתית, ההורים לימדו אותנו איך "צריך" להתנהג, החברה לימדה אותנו מה "נכון" ומה לא וכך הוא פועל לפי הרגלים. בעזרת תרגול, אנו יכולים  להתבונן בו מהצד , לעצור לרגע תגובות אוטומטיות, שאינן בהכרח מועילות, ולפעול בצורה יותר מייטיבה.

⁦✳️⁩

כמה שנתרגל יותר, כך המרווחים יגדלו, ועמם הרווחה שנרגיש בלב. נרגיש פחות כלואים בתוך העצמי הקטן, שמרגיש כקורבן לנסיבות חייו וחושב שאינו יכול לפעול אחרת.

⁦✳️⁩

כך נתקרב לאמת, שאנחנו חלק מדבר הרבה יותר גדול ממה שאנחנו חושבים.

נמסטה 🙏

פרטי יצירת קשר

אריק גרינברג
050-736-9888
arikleongrinberg@gmail.com


    רוצים לשמוע עוד?

    הירשמו לניוזלייטר