שגרה ופריצת גבולות

April 22, 2021

שגרה ופריצת גבולות 

למה לפעמים כדאי לנו לעשות תרגול שהוא קבוע, אותו דבר כל הזמן? למה לא לשנות ולגוון?

☯️

כאשר אנחנו מבצעים את אותם התרגילים כל פעם, במיוחד שאלה דברים שקשה לנו לבצע, שאנחנו לא מצליחים, זה מעניק מימד אחר לתרגול. ככה אנחנו יכולים לצלול לעומק, להיכנס פנימה.

אנחנו מקלפים את השכבה החיצונית של הדברים מתרגול לתרגול וחודרים לתוך המהות של הדברים.

לא בכל תרגול נראה התקדמות, ולפעמים אפילו נרגיש נסיגה, אבל עם הזמן והאימונים, פתאום נשים לב שאנחנו מצליחים דבר שלא הצלחנו בעבר.

☯️

אני אקח דוגמא מעולם היוגה. לפעמים יש תרגיל שפשוט נראה לי בלתי אפשרי. הראש שלי בטוח שאני לא אוכל לבצע את התרגיל הזה, לא משנה כמה שנים אתאמן. אחשוב מיליון מחשבות מגבילות, כגון מחשבות שהייתי צריך להתחיל לתרגל בגיל יותר צעיר, שאני גבר ורק אישה יכולה להגיע לכזו רמת גמישות ועוד. אבל אני ממשיך להתאמן, למרות מה שהראש שלי אומר, ומתרגל פעם אחר פעם, אלפי פעמים. עד שיום אחד זה קורה, אני מצליח לבצע את התרגיל!

זה קרה לי עשרות פעמים, וזה תמיד מדהים אותי מחדש.

הראש בונה לי גבול  , משהו שאני בטוח שאני לא אוכל לעבור. אבל זה לא גבול אמיתי, הוא דמיוני. איך אני יודע זאת? כי אני עובר אותו לבסוף במציאות.

כך שתרגול מעניק לנו את האפשרות לגלות את סודות היקום. להציץ פנימה ולראות את העומק האין סופי של הדברים.

כל תרגול כלשהו הוא הזדמנות כזו. אפילו משחק פוקר או קיפול אוריגמי. בכל דבר שאנו צוללים לתוכו ועושים את אותו דבר שוב ושוב, אנחנו מגלים את הסודות האלה.

לכן יוגה, במיוחד יוגה אשטנגה, זה תרגול כל כך יעיל. הוא בנוי בצורה מסודרת, של אותם תרגילים והנחיות, שמבצעים במשך כמה שנים, עד שעוברים לסדרת תרגילים נוספת. זה תרגול לכל החיים.

☯️

דווקא שכל הזמן מגוונים, ועושים דברים שונים, רק מגרדים את פני השטח. לא מצליחים לצלול פנימה ולגלות את המהות, את האור. ( בקבלה יש מושג דומה שנקרא הפשטה- אלה שבקיאים בתורת הזוהר, יודעים לראות מעבר לחומר ולראות את האור בתוך הדברים).

בשגרה יש את האור הכי גדול, רק צריך למצוא אותו.

כל תרגול הוא דבר רוחני ביסודו. שם אנחנו מגלים את הרוח שבתוך החומר. אנחנו מגלים את עצמנו ואת היקום.

אומרים שכל היקום נמצא בתוך גרגר אורז אחד. זו לא סתם פילוסופיה, זה באמת כך.

ברוס לי האגדי אמר שהוא מעדיף לפגוש בקרב , לוחם שתרגל 10,000 בעיטות, כל בעיטה פעם אחת, מאשר לוחם שתרגל רק בעיטה אחת 10,000 פעמים.

☯️

העולם סביבנו מלא בגירויים , שגורמים לנו לקפוץ מדבר לדבר, לאסוף רכוש ולא להיכנס לעומק. אם זה קניות של חפצים שמתאספים לנו בבית, אם זה הוספת חברים חדשים כל היום ברשתות חברתיות, ואם זה מיליון ערוצי טלויזיה. קשה בצורה זו לחדור לעומק הדברים.

אז מה עושים? נסו בזמן הקרוב, להתמקד בדבר אחד. אולי זה סוג אימון מסוים, או תרגיל ספציפי שאתם רוצים להשתפר בו. עשו אותו שוב ושוב, פעם אחר פעם, בלי לשנות דבר. גם אם הראש יתחנן לגיוון , אל תשנו דבר. אל תתנו לדעת להיות מוסחת. התרכזו בשגרה ותראו אם תגלו משהו חדש.

מוזמנים להצטרף אלינו לשיעורי יוגה CORE בזום , שם נחקור ביחד את הגבולות של הגוף שלנו.

להצטרפות לקבוצת אימונים

🙏!נמסטה

פרטי יצירת קשר

אריק גרינברג
050-736-9888
arikleongrinberg@gmail.com


    רוצים לשמוע עוד?

    הירשמו לניוזלייטר